При влошаване на ситуацията мерките срещу COVID-19 могат да бъдат върнати,

...
При влошаване на ситуацията мерките срещу COVID-19 могат да бъдат върнати,
Коментари Харесай

COVID мерките могат да бъдат върнати при влошаване на ситуацията

При утежняване на ситуацията мерките против COVID-19 могат да бъдат върнати, предизвести основният държавен здравен контрольор Ангел Кунчев. " Създава се усещане, че действаме реактивно, под натиска на някого. Анализите се вършат всяка седмица, заповеди с промени в ограниченията излизат всяка седмица. Със или без митинги, този развой върви непрестанно ", сподели Кунчев пред bTV. И добави, че не чака да се появи нов по-заразен вид на вируса. " Ако чакаме нещо неприятно, то ще е през есента ", посочи той. " Смъртността у нас е притеснително висока. Минахме границата от 35 хиляди умряли ", акцентира основният здравен контрольор.

" Остава едно усещане, че от 20 март подвигаме ръце и няма да се занимаваме с ковид. Усилията за повишение на имунизационното покритие би трябвало да продължат. Ако сме както сега с 30% обсег, ще имаме проблеми в областта на туризма, никой няма да желае да идва тук " уточни Кунчев.

На въпрос дали ще отпадне наложителната карантина, той отговори, че можем да мислим в тази посока единствено в случай че има високо имунизационно покритие. " За да пуснете един човек, потвърдено позитивен, би трябвало да сте сигурни, че всички, с които се срещне, са предпазени ", посочи той. Попитан дали се обмисля отпадане на наложителните маски на закрито, отговори, че това ще стане най-сетне: " Страните, които и в този момент отстраняват ограниченията, оставят твърдите рекомендации за носене на маски за избран интервал от време. Ако нещата вървят добре, най-рано в летния сезон можем да мислим и по тази мярка. "
Източник: banker.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР